همه دسته بندی ها

کاربرد درام کارتریج در پرینترهای لیزری

فهرست مطالب

کاربرد درام کارتریج در پرینترهای لیزری

درام کارتریج در پرینترهای لیزری چگونه کار می کند

درام کارتریج در داخل یک پرینتر لیزری، تونر را برداشته و آن را روی کاغذ می‎گذارد .

همانطور که می‎چرخد، لیزر، روی پوشش بیرونی درام مطابق با موردی که در حال چاپ آن است، می تابد.

درام کارتریج

به طور معمول، یک درام جدا از کارتریج تونر است، و این دو به صورت جداگانه می ‎توانند تعویض شوند؛ با این حال، در داخل برخی از کارتریج های تونر یک درام وجود دارد و به طور همزمان تعویض می ‎شوند.

انواع درام کارتریج

نکته کلیدی درام پرینتر لیزری، پوشش آن است. پوشش باید به نور واکنش نشان دهد، به طوری که بتوان تصویر را در شار الکتریسیته در امتداد سطح آن قلم زد. با این حال، باید به اندازه کافی سفت و سخت نیز باشد تا تحمل حفظ تلورانس بسیار کم برای ایجاد تصاویر دقیق را داشته باشد. برای این منظور، درام ها در اصل با پوشش سلنیوم یا سولفید کادمیوم ساخته شده ‎اند که عمری حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار ورق دارند. فوتو کونداکتورهای ارگانیک (OPC)، نوعی فن آوری مبتنی بر نفت هستند که می توانند تا ۱ میلیون نسخه چاپی تولید کنند، اما آسیب پذیرتر از همتایان سخت تر خود هستند. آخرین فن آوری در درام های چاپ لیزری، سیلیکون آمورف است که یک نوع ماده سخت است و عمر آن تا ۵ میلیون صفحه چاپی می رسد.

درام کارتریج

مزایای بیشتر درام لیزری نسبت به پرینتر جوهر افشان

یک درام لیزری از چند منظر، متفاوت از هد یک درام جوهر افشان است. اول از همه، این دو تکنولوژی برای تولید تصاویر به مواد مختلفی متکی هستند. درام ها از ذرات کوچک و پلاستیکی مانند “تونر” استفاده می کنند و آن را روی سطح کاغذ ذوب می‎ کنند و در پایان یک حالت نیمه براق ایجاد می شود که در برابر اشعه مقاوم است. درام ها همچنین معمولا از کارتریج تونر جدا می ‎شوند که اجازه می دهد این دو مورد به صورت جداگانه هنگامی که خراب یا کهنه می‎ شوند جداگانه تعویض شوند. در مقابل، اکثر پرینترهای جوهر افشان هد را با جوهر ادغام می ‎کنند و نیاز است که به طور همزمان تعویض شوند. هزینه چاپ هر صفحه در پرینترهای لیزری به رغم هزینه‎های بالای اولیه پرینترهای لیزری، کمتر از پرینترهای جوهر افشان است.

مشکلاتی که برای درام اتفاق می‎افتد

بین سطح کاغذ و سطح یک درام اختلاف بسیار کمی وجود دارد. درام‎ها به خراش حساسند و باعث می‎شود علامت هایی دائمی در هر نسخه چاپ کنند. برخی از مواد همچنین می توانند توانایی خود را برای نگهداری یا مقاومت در برابر شارژ از دست بدهند که باعث می شود تونر قادر به چسبیدن به درام نباشد.

اگر تونر به صورت الکتروستاتیکی به درام جذب نشود، پرینت انجام نمی‎شود. هر درام یک عمر مفید دارد، بعد از آن نقطه از دست دادن شارژ شروع خواهد شد.

تخفیفانه های فناوری برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
حساب من