همه دسته بندی ها

راهنمای کامل خرید پرینتر های hp

فهرست مطالب

راهنمای کامل خرید پرینتر های hp

قبل از خرید پرینتر های hp باید با انواع آن و امکانات آنها آشنا شوید تا خرید شما پاسخگوی نیازتان باشد.

پرینترها کارایی بالایی در کاربردهای مختلف دارند. امروزه بیشتر مردم به یک چاپگر برای استفاده شخصی در محیط کار و یا منزل نیاز دارند. ولی این افراد در هنگام خرید، به علت تنوع زیاد مدل‌های پرینترها، دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌توانند چاپگر مناسب خود را انتخاب کنند.

از پرینتر خود در کجا می‌خواهید استفاده کنید؟

پرینترها با توجه به مکانی که قرار است، استفاده شوند تولید می‌شوند. پرینترهای اداری و یا صنعتی اغلب بزرگتر از پرینترهای خانگی هستند و امکانات متفاوت تری را شامل می‌شوند. اگر می‌دانید که پیرینتر اچ پی را قرار است در کجا استفاده کنید به سوال بعد پاسخ دهید.

تصمیم به انجام چه کاری با پرینتر خود دارید؟

در مرحله اول، نوع چاپگر انتخابی شما به کاری که می‌خواهید با چاپگر خود انجام دهید بستگی دارد. مانند چاپ متن و تصاویر گرافیکی سیاه و سفید و یا رنگی. این عامل باعث تغییر نوع چاپگر انتخابی شما می‌شود. به عنوان مثال اگر شما به چاپ تعداد زیادی صفحات متنی احتیاج دارید، برای شما یک چاپگر لیزری تک رنگ مناسب است. ولی برای تصاویر گرافیکی و عکس، نیاز به یک چاپگر رنگی جوهرافشان یا لیزری دارید تا بهترین کارایی را داشته باشید.

برای خرید و هزینه های نگهداری و تعمیر پرینتر خود چه بودجه ای را در نظر گرفته اید؟

با توجه به نوع پرینتری که متناسب با نیازهایتان انتخاب می‌کنید، هزینه خرید و نگهداری و تعمیر پرینتر متفاوت خواهد بود. در بین مدل های رایج در بازار، پرینترهای جوهر افشان ارزان‌تر از پرینترهای لیزری هستند اما هزینه تعمیر و نگهداری از آن‌ها به مراتب بیشتر از پرینترهای لیزری است.

چه عواملی برای شما هنگام پرینت گرفتن اهمیت دارد؟

برای برخی هنگام پرینت گرفتن کیفیت پرینت خروجی اهمیت دارد برای برخی دیگر سرعت چاپ پرینتر اچ پی. قبل از مقایسه مدل‌های پرینترهای اچ پی فاکتورهایی که برایتان اهمیت دارد را یادداشت کنید.

پرینتر hp

انتطار دارید پرینتر اچ پی شما چه امکاناتی را داشته باشد؟

امکانات مورد انتظار در پرینتر انتخابی شما ممکن است متفاوت با فردی دیگر باشد. برای مثال اگر گاهی از را دور تصمیم می‌گیرید فایلی را برای پرینت بفرستید باید از بین پرینترهای وایرلس hp خرید کنید. پرینترهای اچ پی در انواع مدل‌ها و با امکانات متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند. امکاناتی همچون پشتیبانی از چاپ دو رو، دارا بودن کارت شبکه، پشتیبانی از وایرلس و حتی گوشی همراه.

نیاز به خرید پرینتر اچ پی با چه سایزی دارید؟

پرینترها در دو سایز تولید می‌شوند.سایز A3 که برای مصرف در ادارات و در برخی کارگاه‌ها کاربرد دارد و سایز A4 که در شرکت و خانه می‌توانید از آن استفاده کنید. توجه کنید که پرینترهای A3 نسبت به پرینترهای A4 قیمت بالاتری دارند.

خرید و مقایسه انواع پرینترهای اچ پی

همانطور که پیش تر بیان کردیم پرینترهای اچ پی انواع متفاوتی دارد و هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند اگر پاسخ خود به سوالات بالا را یادداشت کرده باشید با توجه به توضیع جامعی که در ادامه می‌دهیم خیلی سریع می‌توانید نوع پرینتر خود را انتخاب کنید.

پرینتر های hp براساس نوع مصرف و کارایی، به ۵ نوع مختلف تقسیم می‌شوند:
  1. چاپگرهای جوهرافشان (inkjet)
  2. چاپگرهای لیزری سیاه و سفید (monochrome printer)
  3. چاپگرهای لیزری رنگی (Laser color printer)
  4. چاپگرهای چند کاره (Multifunction)
  5. چاپگرهای قابل حمل (Portable Printer)

پرینتر در اصفهان

تخفیفانه های فناوری برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
حساب من